Gizlilik Politikası

Eğer Eclat tarafından bu gizlilik politikasına aykırı bir uygulama gerçekleştirildiğini hissederseniz, lütfen Eclat ile temasa geçiniz.


Bilgi Toplama ve Kullanma


Eclat İZMİR internet sitelerinin çeşitli bölümlerinde kullanıcılardan bilgi toplar Eclat İZMİR internet sitelerinde toplanan tüm bilginin tek sahibidir. Eclat İZMİR internet sitelerinde toplanan bilgiler, bu metinde açıklanan yolların dışında herhangi bir şekilde üçüncü taraflara satılamaz, kiralanamaz veya verilemez.


Kayıt


Bu internet sitelerine üye olmak için kullanıcı önce bir kayıt formu doldurmalıdır. Kayıt sırasında kullanıcıdan şahsına veya şirketine ait iletişim bilgileri (telefon, e-mail gibi) ile şirket profili ve ürünleri hakkında bilgi vermesi istenmektedir. Bu bilgiler, üyeleri yeni ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendirmede, üye profili belirlemede kullanılabilir.


Ticari Bilgi Yayınlama


Kullanıcının internet sitelerine bıraktığı ticari talep, şirket haberi, ürün bilgileri vb. bilgiler internet sitelerinin tüm kullanıcılarına açıktır. Bu alanlara kişisel bilgileri bırakma kararını verirken bu durum göz önüne alınmalıdır.


Bilgileri Güncelleme


Kullanıcı, üyeler alanında yer alan linkler yoluyla dilediği zaman internet sitelerinde bulunan kendisiyle ilgili bilgileri silebilir, değiştirebilir. Üyeliğin iptali için info@eclat.com.tr adresine e-mail gönderilmelidir.


Bilgiyi Paylaşma


Kullanıcılara ait demografik bilgiler internet sitelerinin reklam verenleriyle paylaşılabilir, bu paylaşım kullanıcıların kişisel bilgilerinin aktarılmasını içermez. Eclat İZMİR internet siteleri kullanıcılarına herhangi bir hizmeti (ödeme altyapısı vb) üçüncü bir taraf aracılığıyla sunduğu takdirde o hizmetin gerçekleşmesi için gerekli bilgiler üçüncü tarafa iletilir. Söz konusu taraf, bu bilgiyi hizmetin gerçekleştirilmesi dışında bir amaçla kullanamaz.


Log Dosyaları


İnternet sitelerinin yönetimi, trendleri görme, kullanıcı hareketlerini izleme, kullanımı arttırmak için demografik bilgi toplama amacıyla IP adreslerini kullanır. IP adresleri kullanıcıların kimliğini tespit etme imkânı vermez.


Linkler


Eclat İZMİR internet sitelerinden başka sitelere linkler vardır. Eclat İZMİR internet sitelerinden link verilen diğer internet sitelerin içeriğinden ve gizlilik politikalarından Eclat İZMİR sorumlu değildir.


Yarışma ve Anketler


Zaman zaman kullanıcılardan Eclat İZMİR anket, yarışma ve çekilişler için bilgi ister. Bu anket ve yarışmalara katılmak isteğe bağlıdır, kullanıcı bilgi verip vermemeye kendisi karar verir. İstenen bilgi iletişim bilgilerini (isim, adres gibi) ve demografik bilgileri (yaş, cinsiyet gibi) içerebilir. İletişim bilgileri kazananlara kazandığını bildirmek ve ödül vermek için kullanılır. Anket soruları internet sitelerinin kullanımını izlemek ve internet sitelerinden duyulan memnuniyeti ölçmek için kullanılır.


Sipariş


Sipariş Formlarımızda kullanıcıdan bilgi istemekteyiz. Bu bölümlerde kullanıcı iletişim bilgilerini (isim, adres gibi) ve finansal bilgilerini (kredi kartı no, bitiş tarihi gibi) vermelidir. Bu bilgiler, müşterinin siparişine ait ödemeyi almak, siparişi teslim etmek ve fatura kesmek için kullanılacaktır. Eğer ödeme veya teslimatta sorun yaşanırsa bu bilgiler kullanıcı ile temasa geçmek için kullanılacaktır.


Güvenlik


Eclat İZMİR kullanıcıya ait bilgilerin emniyeti için her türlü önlem almıştır. Kullanıcı Eclat İZMİR internet siteleri aracılığıyla kredi kartı bilgisi verirken bu bilgi SSL teknolojisi ile şifrelenir. Sipariş formu gibi güvenli bir sayfadayken browser kilitlenir.